If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Předčasně je znám první verdikt nad Dishonored

Jak dopadlo a kolik času zabere proběhnutí?

Přestože embargo vyprší až v pondělí večer, britskému magazínu CVG se stala nepříjemnost, za kterou ho kvůli přísné NDA smlouvě mohou právníci Bethesda lehce zažalovat. Omylem na krátkou dobu odklikl svou předpřipravenou (běžná praxe) recenzi a pustil ji tak na veřejnost již během soboty, tedy o několik dnů dříve, než směl. Ačkoli CVG chybu posléze napravil, někdo si samozřejmě článek stihl uložit.

V této předčasně uniklé recenzi Dishonored dostalo hodnocení 95%. Jako klady uvádí neuvěřitelnou svobodu, úžasný a uvěřitelný svět i možnost hrát stealth způsobem úplně stejně dobře jako akčně. Za zápory byl označen přebytek NPC postav, kvůli němuž může příběh ztratit spád, a také pomalý rozjezd hry, kdy trvá, než se naučíte všechny herní principy. Ve videorecenzi, která rovněž utekla, CVG tvrdilo, že jde o hru roku a výjimečný titul, který jednou za generaci odměňuje za trpělivost.

Internetová fóra dnes také začali zaplavovat lidé, kteří už hrají plnou verzi (buď z ne úplně v pořádku zdroje, nebo mají hru od některých amerických obchodů, které začaly s prodejem předčasně). Údajně jim dohrání Dishonored zabralo pouhé 4 hodiny, zatímco jiní hlásí asi 6-7 hodin. Vývojář, který věděl, co má dělat, přitom nedávno mluvil o 22 hodinách.

Protože se z toho pravděpodobně stane kauza, která přijetí hry může ublížit, což by zrovna u takovéto nelineární "trvalky" docela zamrzelo, je potřeba jedním dechem dodat související informaci, že mělo jít o vyloženě proběhnutí (prostřílení se) hrou na nejnižší obtížnost - zhruba něco jako slavné speedruny (např. Skyrim za 2 hodinu, Fallout 3 za hodinu, Dark Souls za půl hodiny).

Hra má 11 kapitol, takže rychlíci by každou museli dokončit za pouhých 20 minut (včetně cutscén, rozhovorů atd.), což se nejeví moc pravděpodobně, pokud Dishonored hráli napoprvé, bez cheatů a tak, jak se "správně" má... I když, každý může za zabijáka se silnými nadpřirozenými schopnostmi hrát úplně jiným stylem, což je právě tím lákadlem. Aktualizace - Bethesda se vyjádřila k délce Dishonored a kontroverze utichla.

Více o hře v úvodních 8 minutách z plné verze, v perlách a perličkách z rozhovoru s tvůrci, ve volbě nejlepší hry veletrhu EG Expo nebo našich dojmech z různých průchodů.

TV reklama

Tagged With

Comments