If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Přední obchod odstranil Metro: Last Light z nabídky

Nevěří, že v dohledné době vyjde.

Obdobné obavy jsme vyjádřili začátkem roku, kdy vešlo ve známost, že jednotlivé značky THQ budou rozebrány v dražbě. Od toho momentu bylo pravděpodobné, že Metro: Last Light nedorazí do konce března, nýbrž až někdy později, dost možná už pod hlavičkou někoho jiného.

Dnes v tomto smyslu podnikl nezvyklý krok přední americký obchod GameStop, když se rozhodl odstranit tuto hru z nabídky své digitální distribuce Impulse. Nevěří totiž, že by Metro: Last Light mohlo v dohledné době vyjít.

"Vzhledem k současné finanční situaci THQ a nejistému vydání, znemožnili jsme předkoupi této konkrétní hry, abychom tím uchránili naše zákazníky," komentoval to mluvčí GameStopu.

Americký obchod totiž při učinění každé předobjednávky na rozdíl od těch českých dopředu vybírá zálohu, která obvykle dělá několik dolarů, nebo se provede blokace platební karty, aby z toho kupující nemohli později tak snadno odstoupit nebo nezneužívali různých předobjednávkových nabídek typu minulý díl zdarma.

Ti, kdo si Metro: Last Light takto předkoupili dříve, prý budou odškodněni na zákaznické lince. Zvláštní je, že krabicová verze se na GameStopu stále nabízí, zatímco jiné tituly THQ čekající na dražbu koncem ledna, jako Company of Heroes 2 či South Park RPG, v katalogu nejsou.

O osud jarních her od THQ se bojí i nejmenovanný britský obchod, kterého citovali naši kolegové z EGUK: "THQ už v plánované době těchto her [Metro, Company of Heroes 2...] nebude naživu, takže braní předobjednávek by teď bylo nefér vůči zákazníkům, když není možné garantovat jejich vydání."

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments