If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Předobjednávky Xbox One X prý překonaly prodeje PS4 Pro

A proč už Microsoft nechce exkluzivity?

Americký Amazon bývá dobrým indikátorem toho, jak se čemu na trhu daří. Jestliže by se toto potvrdilo i u dalších prodejců, byla by to zásadní zpráva a výhra pro Microsoft.

Jak si všiml analytik z Niko Partners, Daniel Ahmad, Xbox One X (Alza.cz) se tam už dosud prodalo v předobjednávkách více kusů než letos PlayStation 4 Pro 1TB. Ta přitom tvoří jen asi pětinu odbytu ze všech modelů PS4 a letos může být odhadem na několika milionech kusů.

MS se už pochlubil, že ta limitovaná Scorpio edice se vyprodala za pouhý den od nedělního oznámení, takže těch vysmívaných pár písmenek na konzoli a gamepadu navíc se zřejmě vyplatilo spáchat. A za pět dnů od Gamescom konference se prý Xbox One X stal nejrychleji prodávanou Xbox konzolí všech dob, co se týče předobjednávek.

Prý se bude snažit, aby pro Vánoce vyrobil co nejvíce kusů X1X, aby dokázal uspokojit poptávku, řekl jeho marketingový manažer Aaron Greenberg pro DualShockers.

Tím hlavním, co se má prodávat v kvantitě jako rohlíky, však má být Xbox One S, díky jeho nízké ceně 250 dolarů.

Proto Microsoft říká, že necítí potřebu, aby vyráběl hry pouze pro X1X. Má se slušně obejít i bez půltuctu exkluzivit díky faktu, že je zpětně kompatibilní a rozběhnete na něm všechny starší X1 hry.

"Nejsem si jistý, jestli stále žijeme ve světě, kde je nutné mít velké exkluzivní hry jen pro jedinou platformu. Raději hráčům slibujeme, že hry na Xbox One X budou vypadat ještě lépe. Záleží pak na zákaznících, aby si vybrali, to je pro nás důležitější než se snažit o exkluzivitu pro jediné zařízení," vysvětlil Greenberg.

Z dosavadního zájmu o X1X je zatím potěšen také přední americký řetězec GameStop, avšak v oficiálním prohlášení nesdělil čísla a dodal, že prodeje Xboxu celkově zaostávají za PS4.

Tagged With

Comments