If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Předražená digitální verze StarCraft II

Kde vyjde hra nejvýhodněji?

Pokud jste čekali, za kolik se bude prodávat digitální verze StarCraft II na Battle.net, výsledek je trošku překvapivý. Blizzard totiž chce za digitální verzi jejich hry 60 euro - v přepočtu dle aktuálního kurzu 1510 Kč.

Přitom krabicovou verzi si můžete na Xzone pořídit už za 1399 Kč. Proč je digitální verze, která se nemusí potýkat s nákladným lisováním a distribucí do obchodů, tak drahá? O tom lze jen spekulovat. V digitální distribuci ale nemá Battle.net žádnou konkurenci, protože se StarCraft II neprodává nikde jinde, zatímco v obchodech už cenou může konkurovat. Důvodem zřejmě bude dohoda s Activision o shodné ceně co v krámech, aby Blizzard nekanibalizoval odbyt krabicové verze. A zatímco např. na Steamu se výrobce her musí dělit s provozovatelem digitální distribuce, tentokrát jde veškerý zisk jen do kapsy Blizzardu.

Našince nevyjde nijak zvlášť výhodně ani nákup na britském Amazonu, kde lze klasickou edici zakoupit za 35 liber, což je v přepočtu zhruba 1054 Kč. K tomu je ovšem třeba připočítat 10 liber poštovné, takže výsledná cena stoupne na 1390 Kč. Což je o pouhých deset korun méně než u nás.

Dost by se dalo ušetřit na digitální americké verzi StarCraft II, která bude, jak se předpokládá, stát 60 dolarů, což je v přepočtu 1166 Kč. Blizzard ovšem upozorňoval, že hra bude hlídat region, takže nevíme, zda vám při pouhé změně regionu na Battle.net StarCraft II na české IP adrese bude fungovat.

I když hra fungovat bude, budete mít samozřejmě možnost hrát online pouze s americkými hráči - to znamená, že se budete připojovat na americké servery a při multiplayeru by mohl být problém se zpožděním. I na to Battle.net při změně regionu upozorňuje.

Je také ale možné, že při nákupu americké digitální verze vám systém Battle.net nepřijme platbu českou kreditní kartou. To zatím nelze vyzkoušet, protože možnost nákupu americké digitální verze stále není spuštěna (čeká se na tamní desátou hodinu ranní).

Comments