If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Představení několika PlayStation VR miniher od Sony

VR Worlds, Tumble VR a PlayRoom VR.

Jak to obvykle bývá, na start nového přelomového příslušenství či konzole se nestíhnou připravit plnohodnotné hry, nýbrž jen menší hříčky, které se buď nedokázaly rozvinout ve větší hry nebo by jejich koncept později začal nudit. Nejinak tomu bude u PlayStation VR, pro kterou Sony oznámila několik interních exkluzivních her určených pro VR.

Nejzajímavěji působí PlayStation VR Worlds, což je kompilace pěti miniher od londýnského studia Sony, z nichž mnohé známe z dřívějších tech-dem. Ta první London Heist používá dvojici ovladačů PS Move (nutno dokoupit) či DualShock k simulaci silniční honičky po vyloupení, jako by šlo o pokračování PS2 titulu The Getaway (jak víme, to bylo zrušeno). Škoda, že z tohoto konceptu nevznikne něco většího.

V druhé obsažené minihře Into The Deep budete prozkoumávat podmořský život, zatímco vaší klec ohrožují žraloci. Ve VR Luge se stanete nelegálním pouličním závodníkem v Kalifornii, který leží na bobech a vyhýbá se během rychlé jízdy nebezpečí. Danger Ball bude futuristickým sportem s hlavičkami a konečně Scavenger's Odyssey je sci-fi střílečkou o hledači pokladů v základnách nebo otevřeném vesmíru - viz sestřih:

Autoři hororu Until Dawn ze Supermassive Games vedle jeho odbočky Rush of Blood chystají i druhý VR projekt, kterým je puzzle hra Tumble VR. Předělávka původně PS3 titulu s více levely a režimy, která prý prověří vaše mentální scohpnosti a fyzickou zdatnost. Hrát s vámi bude moci i kamarád na gauči, který nepotřebuje VR headset:

Japonské interní studio Sony zase vypomůže s The Playroom VR, což je společenská hra, pokračování dřívějšího titulu pro Move s robůtky. Jeden teenager má na sobě headset a ostatní mu asistují standardním PS4 ovladačem jak jinak než v sérii hříček:

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments