If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Call of Juarez: The Cartel

Ve třech se to při nahánění kartelu lépe táhne.

Před pár týdny se v Londýně uskutečnila předváděčka pro novináře a dnes večer padlo embargo, takže Eurogamer zná první konkrétní informace o třetím dílu Call of Juarez s názvem The Cartel (oznámeném před měsícem).

Už nepůjde o historickou westernovou střílečku jako minule a s Red Dead Redemption nebude mít společný ani otevřený herní svět. Dočkáme se víceméně nalajnované akce ze současnosti, v níž budete pronásledovat mexický drogový kartel, který je zodpovědný za bombový útok na americkou agenturu vymáhající právo, při němž zahynuly stovky osob.

Patnáctka misí se rozprostře během cesty ze západní Kalifornie až do příhraničního města Juarez, což má zaručit různorodost prostředí. Zavítáte tedy jak do centra Los Angeles, tak na nekonečné silnice v poušti Arizony a Nového Mexika. Tvůrci si pochvalují, že změna časového zasazení hry jim dovolila obsáhnout nové zbraně (celkem třicet), automobilové honičky, ochranu svědků nebo represivní zátahy.

Největším lákadlem Call of Juarez: The Cartel bude kooperativní souhra netradičně tří postav - speciálního týmu sestaveného za účelem sejmutí kartelu. Aby to nebylo jednoduché, každá má mít silnou osobnost (že by Kane and Lynch?), inspirovanou moderními policejními dramaty, kvůli čemuž se jejich vztahy občas vyostří. Je tu brutální veterán z Vietnamu, chronický gambler a nová ženská hvězdička FBI. Celý příběh můžete odehrát za každou z nich a řešení herních situací se za každou bude lišit (i závěr hry).

Hratelnost byla demonstrována na misi, ve které se vaše policejní skupinka vloupala do apartmánu podezřelého a čekala, než se objeví jeho komplic z kartelu. Sledování jejich auta skončilo před vchodem do nočního klubu, kam si museli zařídit vstup přes gorily po dobrém, protože - jak říkají autoři - přeci jen jde pořád o policisty a ti nemohou vytáhnout bouchačky uprostřed Los Angeles. Tohoto hesla se však hrdinové nedrželi uvnitř přelidněného klubu, když ve VIP sekci našli šéfa gangu...

Tyto přestřelky mají probíhat klasicky: krytí za překážkami, občasné vykouknutí ven pro střelbu a jasně daný postup dál, případně spolupráce s parťákem kupříkladu pro vykopnutí dveří. Jindy budete namísto pistole používat spíš mozek, třeba při tajných misích v přestrojení. Jelikož jste policistou, dojde také na prvky vyšetřování celého případu, například tvrdé výslechy, což trochu připomíná L.A. Noire. Ale nemusíte se bát, akce tu každopádně bude hrát prim.

Nový trailer

Call of Juarez: The Cartel vyjde ve třetím čtvrtletí letošního roku pro PC, PS3 a X360.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments