If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Představeny tři grafické režimy Grand Theft Auto na PS5 a Xbox Series

+ bude vážně upgrade stát tolik?

Do vydání inovované verze GTA5 pro současnou generaci konzolí zbývá jen týden (digitálně 15. března, krabicově v dubnu), přesto jsme dosud stále neviděli pořádný trailer. Zato jsme se od Rockstaru dozvěděli nějaké ty technikálie.

Grand Theft Auto 5 pro PlayStation 5 a Xbox Series nabídne tři různé grafické režimy: Fidelity Mode (30FPS, 4K), prý nejlépe reagující Performance Mode (60FPS, upscalované 4K) a Performance RT (60FPS, upscalované 4K s raytracingem).

Na PS5 a Xbox Series X se můžete těšit na nativní 4K rozlišení, zatímco na slabším Xbox Series S jen upscalované 4K.

Tvůrci uvedli, že hra se bude rychleji načítat, mít více obyvatel na ulici a pestrost provozu, hustší vegetaci, hezčí nasvícení a stíny, odrazy vody atd. Plus vylepšený antialiasing, motionblur, detailnější exploze, oheň atd. Grafika na PS5 má prý zhruba odpovídat té, co je k dispozici na nabušeném počítači v PC verzi.

Hráči na PS5 potom jistě ocení haptickou zpětnou odezvu na DualSense ovladači, což se projeví na efektech počasí, poškození, offroadových cestách, výbuších apod. Chybět nebude ani podpora prostorového Tempest 3D zvuku na PS5 a Spatial Sound na Xbox Series.

Pre-load začne být k mání od 8. března a sáhnout půjde i po samostatné verzi GTA Online, která bude dostupná úvodní tři měsíce zdarma jen pro uživatele PlayStation Plus. Součástí bude nový tutoriál a možnost přeskočit prolog příběhového režimu.

Stávající majitelé GTA5 na PS4 a Xbox One mohou jednorázově přenést jednu svou pozici ze singlu i mulťáku přes Rockstar Games Social Club, přičemž k downloadu bude po dobu devadesáti dnů (návod).

Co však některé fanoušky dost znepokojilo, je zvěst z litevského obchodu: Upgrade existující verze GTA5 na nextgen podobu má údajně stát 40 dolarů, všiml si někdo na Redditu. Pokud by to byla pravda, šlo by o výrazně vyšší cenovku pro přechod, než jak bývá běžné (10 dolarů). Oficiálně to však zatím jisté není a může jít jen o chybu.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Grand Theft Auto V

Video Game

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments