If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Předvedení Dying Light 2 s českými titulky

+ sběratelka, obrázky, záznam vysílání, jak se liší co-op, lokalizace hry.

Tak moc se polský Techland snažil a očividně se pokoušel napodobit způsob prezentace CD Projektu s Cyberpunk 2077 (důraz na jednotlivé tvůrce a udělání z toho velké show), až ho potkala smůla, že byl ten samý večer zastíněn většími trháky Horizon: Forbidden West a Far Cry 6. Oproti nim působí Dying Light 2 tak nějak standardně - ničím neohromilo, ale ani nezklamalo, prostě jen pokračování toho samého, co vzniká už ukrutně dlouho.

O podtitulu Stay Human a datu vydání 7. prosince 2021 pro PC, současné i staré konzole se už vědělo z uniklých reklam, takže hlavní novinkou bylo sedm minut z hraní či cutscén této survival akce. Plusem budiž, že je přímo výrobce opatřil českými titulky, což je nadějné ohledně lokalizace samotné hry, kterou uvádí i Steam. UPDATE - překlad v pátek potvrdil i domácí distributor Comgad.

V Dying Light 2 se z vás stane Aiden Caldwell, outsider, který se snaží rozplést složitou záhadu ze své minulosti. Stopa ho zavede do Města, nejspíš poslední bašty lidstva. Zpočátku máte v tomto brutálním místě těžkosti, ale pak potkáte Noční běžce, kteří se zombíky pomohou, například Hakona. Ačkoli si nikdy nemůžete být jisti, že jim můžete věřit, spojenec se v nouzi vždy hodí.

Hra se odehrává v moderní době temna, patnáct let po apokalypse, kdy lidé zoufale bojují o zdroje, pravidla se porušují a slabost se trestá. O vliv nad Městem bojují tři frakce: jedna se dokáže adaptovat čemukoli a vytváří si bezpečné zóny. Dále tu jsou Strážci míru, kteří chtějí zavést svou verzi práva a kosí odpůrce. A pak ještě bývalí vězni, kteří slouží krutému plukovníkovi. Záleží jen na vás, s kým se spolčíte při snaze o dosažení svých cílů. Můžete jim škodit nebo pomáhat, ale každá má propracované postavy, které se sem moc nehodí (působí jak z nějaké telenovely). Někteří ve městě nenabízejí žádnou pomoc a jen zabíjejí.

Soumraku se ale bojí všichni stejně: mění se totiž pravidla a stejně jako v prvním dílu vylezou z úkrytu příšery, které se drápou na každého, kdo není v bezpečí UV paprsků. Ti, kteří se jim postaví, mohou ukořistit jackpot. Šiknou se schopnosti jako běh po stěnách zdí, skákání po můstcích a další parkúrové vychytávky pro zrádný terén.

Kompletní půlhodinovou prezentaci najdete okolo, spolu s novými pěti screenshoty. Sběratelská edice stojí 260 dolarů a přináší artbook, steelbook, mapu tajných lokací, UV stickery, baterku a sošku protagonisty.

Hra podporuje co-op pro dva až čtyři lidi, ale bude fungovat jinak než v minulém dílu. Jeden z hráčů musí být host a pak pozve ostatní hráče. Fígl je v tom, že když se příběh může vyvinout různě, dali tvůrci možnost jeho ovlivnění pouze hostovi. Ostatní se jen mohou dívat a třeba zažít jiné konsekvence, než měli oni sami v singleplayeru. Při připojení se do hry kamaráda budete mít stále svou výbavu ze singlu, ale pokud si host vybral jinou cestu hrou, nemusíte mít přístup ke všem zbraním.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments