If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Překupnický web uvádí novou politiku, dá vývojářům malou provizi

Udobření po kauze?

Netrvalo to dlouho od kauzy z minulého týdne, v jejímž závěru nezávislý vývojář vyzval, ať jeho hry raději zpirátíte než platíte překupníkům. Ti se rozhodli jít do sebe a dnes dopoledne oznámili novou politiku - zjevně v reakci na předešlé dny, které mohly trknout i některé jejich zastánce, že to celé není moc spravedlivé a férové vůči autorům her, bez jejichž práce a úsilí by ani nebylo co kupovat.

Provozovatel největšího tržiště s klíči k digitálním hrám (obdoba eBay) tedy začne nově dávat vývojářům malou provizi z prodeje jejich her. Pokud tedy uvidí prodej svého díla, mají se sami ozvat a přihlásit o desetiprocentní podíl z transakce mezi jinými subjekty, které tak nově budou monetizované i v prospěch toho, kdo hru stvořil.

Může se zdát, že je to výsměch, ale pokud se touto cestou prodají tisíce klíčů (což se často děje díky nižší než oficiální ceně na Steamu, např. kvůli nabízení klíčů určených pro jiné trhy atd.), celková částka už může vystoupat do zajímavých výšin.

Web, který zde záměrně nikdy nejmenujeme, abychom mu nedělali další reklamu a nepodporovali tak distribuci ukradených či podvodně získaných herních klíčů, dodal v prohlášení toto:

"Uvědomujeme si naši odpovědnost za větší dobro pro celý herní průmysl. Nedávné události nám dokázaly, že se musíme rychleji posouvat vpřed a přinášet nové benefity navržené pro vývojáře, abychom je pozvali a aby sehráli větší roli ve vytvoření digitálního tržiště budoucnosti. Také chceme ujistit komunitu, že všechno intenzivně monitorujeme, abychom našli možné podvodné aktivity."

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments