If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Překupník vydělal na PS5 téměř milion korun za týden

+ aukční servery začínají jít po podvodnících.

O překupnické skupince CrepChiefNotify se toho už hodně napsalo, ale existují také osamělí vlci, kteří v tomhle "byznysu" jedou sami na sebe.

Jak zjistil opět BusinessInsider, jeden z nich, který vystupuje pod jménem Mark F a sídlí v USA, dokázal ulovit a přeprodat 221 kusů PlayStation 5 (zhruba půl na půl v poměru mezi diskovou a digitální verzí). Sehnal je buď za pomoci robotů nebo manuálním nákupem na tamních online obchodech.

Zoufalým uchazečům, na které se nedostalo, je úspěšně "střílel" za dvojnásobnou cenu, tedy tisíc amerických dolarů, měl proto zisk 500 dolarů na každé prodané.

Jen za minulý týden prý byl tímto způsobem schopen vydělat neuvěřitelných 40 tisíc dolarů, v přepočtu skoro milion českých korun.

Existují i další podobné příběhy, třeba tento o překupníkovi z Birminghamu. Proto musely některé platformy trochu přitvrdit, ačkoli se v praxi nejedná o něco vyloženě nelegálního.

Jeden z největších aukčních serverů eBay vyrazil do boje nikoli s překupníky, ale s těmi, kteří se snaží vydělat na zavádějících názvech či produktech.

Například ti, kteří prodávají fotku PlayStation 5 za stovky dolarů, budou zablokováni. Server nabádá uživatele, aby si dávali extra velký pozor a pořádně přečetli popisek, nejen jeho část, co vlastně kupují.

Pokud naletí podvodníkům a dostanou něco, co neodpovídá popisku, mají možnost požádat o vrácení peněz přes eBay Money Back Guarantee.

Comments