If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Překvapení: Na Xbox One S některé hry pošlapou lépe

Co výkon navíc v Gears of War 4?

UPDATE - vše ja nakonec jinak, šlo asi jen o chybu Polygonu či tvůrce Gears of War.

Původní zpráva - Mělo se za to, že včera potvrzený nový Xbox One S bude jen zmenšeným modelem bez citelné úpravy vnitřností a že na pořádný upgrade si budeme muset počkat až do Vánoc 2017 na model Scorpio.

Nicméně šéf tvůrců Gears of War 4 (Alza.cz) prozradil, že určitá vylepšení hraní přinese překvapivě už to srpnové Sko, na němž dle něj budou hry běžet lépe než na starém Xbox One.

"Xbox One S má o něco větší výkon grafického čipu a procesoru ve srovnání se starým Xbox One, takže systém dynamického rozlišení Gears of War 4 zapne na Sku častěji vyšší rozlišení grafiky (oproti nižšímu rozlišení na původní konzoli)," řekl Polygonu v rozhovoru po Microsoftí konferenci.

S novým modelem Xbox One S dle Roda Fergussona také dosáhnete plynulejšího framerate (30 v singlu a 60 v MP) než se starou konzolí, což se má týkat hlavně těch výpočetně nejnáročnějších scén ve hře.

Říjnové Gears of War 4 (E3 materiály) tedy okamžitě využijí větší výkon Xbox One S, ale neznamená to prý, že bychom po příchodu Scorpio automaticky dostali hraní v rozlišení 4K. Vývojáři se budou muset nejprve podívat na engine, co zvládne s ještě větším výkonem Scorpio. O podkladech to ale není, jelikož ty ve 4K jsou už nyní, nýbrž je to o zajištění plynulosti pro dosažení cílového počtu snímků za vteřinu v obou herních módech.

Níže ještě nové fotky Xbox One S, který bude stát 299 dolarů jen v 500 GB verzi a bez gamepadu/stojanu - modely s větší kapacitou harddisku dorazí na trh prý až o něco později, uvedl zástupce Microsoftu v rozhovoru s moderátorem Geoffem Keighleym.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments