If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Překvapivé ohlášení Back 4 Blood od tvůrců Left 4 Dead

Pro nového vydavatele, zpět ke kořenům.

S tímto nikdo nepočítal, protože se myslelo, že Turtle Rock Studios asi pohřbí neúspěch až moc netradičního Evolve. Jeho druhý díl nebude, protože smlouva vypršela ve 2016 a držitelem práv jsou Take 2.

Nicméně tito "vizionáři zombíků do her", jak je nazývá tiskovka, se obejdou i bez Take 2 a bez Valve, kterým se zjevně nechtělo do Left 4 Dead 3. Domluvili se totiž s Warner Bros na novém projektu, který bude hratelnostně takovým nepřímým pokračováním, ačkoli jde o úplně novou značku (jejich nové univerzum).

Jmenuje se Back 4 Blood a cílí na PC, PS4 a X1 coby prémiový placený titul, tedy nikoli Free-2-Play.

Datum vydání zatím neznáme (letošní rok nehrozí), ani nejsou k mání žádné ukázky či aspoň filmeček, pouze logo obou firem. K oznámení prý dochází takto brzy, aby se lépe nabíraly co nejschopnější posily a aby všichni v branži věděli, že se v jižní Kalifornii kutí něco s nejvyššími AAA ambicemi.

Žánrově opět půjde o zábavnou co-op zombie FPS, ale s nějakými novými prvky, které vše posunou vpřed, i špičková technologie. Čili budete střílet spoustu zombíků jako v Left 4 Dead, ale vedle toho tu bude ještě něco dalšího, co hru udělá unikátní. Součástí bude singleplayerová kampaň i PvP, ale Battle Royale mód ne.

A jak chtějí Turtle Rock konkurovat v přetlaku zombie stříleček na trhu? "Vracíme se k našim kořenům a zároveň inovujeme. Uvědomujeme si, že nás čeká spousta práce, ale výsledek překoná vše, co jsme vytvořili předtím. Krom toho máme za sebou nejlepší parťáky z Warner Bros, kteří rozumí vývojovým procesům a mají stejnou mentalitu zaměřenou v první řadě na hráče".

Vydavatel Warner Bros ocenil, že je tento tým dlouho (více než 10 let) pohromadě, že vymyslel daný žánr s Left 4 Dead a že s nimi mohou něco spáchat pro velkou komunitu okolo co-op zombie stříleček.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments