Skip to main content

Překvapivý konec závodní série Project CARS

EA ji už nechtějí.

Lákat mohl šéf Slightly Mad Studios na Project CARS 4, jak chtěl, leč nakonec mu to není nic platné. Hlavouni v Electronic Arts jim nejsou nakloněni, i po jejich zkušenostech s výsledky Need for Speed SHIFT, takže Project CARS 1 až 3 raději vydali Bandai Namco.

Hráče závodních titulů to zamrzí obzvlášť s přihlédnutím k tomu, jakým, ne úplně štastným komiksovým směrem se vydalo letošní Need for Speed Unbound...

EA dnes oficiálně oznámili, že se rozhodli skončit se sérií Project CARS. Nebudou už vyvíjet její pokračování, protože ji nevěří.

Jak zjistili kolegové z Gamesindustry, došlo k odpískání příštího dílu a zaměstnanci studia prý budou přesunuti do jiných, pro ně vhodných rolí v rámci celých EA. Přitom když nedávno koupili Codemasters, slibovali, že budou stávající série dál vydávat v pravidelném intervalu.

"Po interním zhodnocení Project CARS 4 a šancí k růstu v dlouhodobém měřítku, dospěli jsme k závěru už do této série neinvestovat. Podobná rozhodnutí jsou vždy těžká, ale umožňují nám soustředit se na oblasti a hry, u nichž máme největší příležitosti k vytvoření zážitků, co hráči budou milovat," vysvětlili EA.

Co se týče budoucích závodů z jejich dílny, hodlají se soustředit na licencované značky a hry v otevřeném světě, i na ty fungující na bázi živé služby, kde se více zapojí globální komunita a jsou více sociální. Je prý potřeba učinit pokrok v žánru, aby závodní hry nebyly nuda, a aby se hráči mohli více dívat, vytvářet a propojovat s ostatními, což očividně Project CARS zřejmě neumělo.

Read this next