If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Přestal prodávat cihly, čelí za to kritice

Xbox 360 už není oficiálně podporován.

Ačkoli jde o napájecí adaptér, resp. síťový zdroj, hráči tomu asi neřeknou jinak než lidově cihla. Něco, bez čeho se Xbox 360 neobejde a co se pořádně zahřívá.

Když se však vaše rozbije a obrátíte se na Microsoft s žádostí o pomoc, sdělí vám něco, co je docela překvapivé:

"Xbox 360 už oficiálně nepodporujeme, obraťte se na obchody s bazarovým zbožím a tam si pořiďte už použitý zdroj ke konzoli," zněla odpověď od zákaznické podpory jednomu americkému hráči, majiteli Xbox 360 Elite, který si na to stěžuje v diskusních fórech.

Vzhledem k tomu, že tuto starou konzoli MS stále běžně prodává a vydává pro ní pořád nové hry, např. Rise of the Tomb Raider před Vánocemi, je docela divné, že to už s oficiálním příslušenstvím zabalil. Na druhou stranu je to už deset let od vydání, máme tu Xbox One a beztak bylo obvykle zbytečně drahé oproti čínským klonům.

Problém může být i v tom, že různé modely X360 (Slim atd.) prý vyžadují různé typy cihly, takže brát to z eBay apod. za dvacet dolarů může být trochu loterie.

Ani přední domácí obchody jako Alza.cz už napájecí adaptér v nabídce nevedou, nicméně při špetce snahy lze najít poslední zbylé kusy oficiální verze za 599 Kč.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments