If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Prey 2 s otevřeným herním světem?

Určitě bude mít jiného hrdinu.

Jenom pár dní po (znovu)ohlášení Prey 2 se díky serveru Kotaku dostaly ven informace, o čem by hra vlastně měla být. Bude mít úplně jiného hrdinu a dějově se bude odehrávat paralelně s dějem prvního dílu. Alespoň zpočátku. Pak se změní na hru s otevřeným světem.

Podle důvěryhodného zdroje z Kotaku budete ve hře hrát leteckého maršála, který je na palubě mezinárodního letadla, jež vidíte na začátku prvního Prey nabourat do vesmírné lodi. Indián Tommy z prvního dílu slyší, že letadlo má označení Seajay Air 6401 a později narazí na mimozemské lodi na zadrženého přeživšího z tohoto letadla. "Letěli jsme nad Topekou a pak ta světla, světla, všude samá světla. Vzali nás z letadla... Oni... Je tam jeden obrovský... Pojídá... Pojídá!" říká Tommymu zadržená postava.

V Prey 2 tedy budete ovládat leteckého maršála, jak se snaží přežít na stejné vesmírné lodi jako Tommy z jedničky. Tedy, zpočátku. Nakonec ho podle zdroje z Kotaku mimozemšťané chytí a my se pak přesouváme do budoucnosti na mimozemskou planetu, která je prý dost podobná budoucí Zemi v Blade Runner. Pak už začíná být Prey 2 hrou s otevřeným světem, kdy jako jediný člověk na mimozemské planetě začnete pracovat jako nájemný zabiják.

Ve svém srdci má jít pořád o FPS střílečku, ale mise můžete plnit různými způsoby. Úkoly budete dostávat pomocí komunikátoru a musíte také sbírat informace o okolí pomocí skeneru. Takhle můžete oskenovat postavy ve hře a dozvíte se z informací, jaké jsou úmysly dané postavy a kdo to je.

Prey 2 by měla být také zčásti platformovka a měla by v ní být možnost ukrývat se za římsy.

Na internetu se také objevil podivný debutový teaser k Prey 2, na který se můžete podívat zde:

Prey 2 teaser
Tagged With
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments