If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Prey na PC nakonec dopadlo velmi dobře

První technický test + FOV.

Byla to jedna z nejpalčivějších otázek týdne, i kvůli absenci PC dema: podaří se Arkane odladit počítačovou verzi Prey na jedničku, jak se dopředu opakovaně zaklínali, nebo ji budou sužovat problémy jako v listopadu při startu Dishonored 2?

Nakonec to naštěstí dobře dopadlo a dnes vycházející (Alza.cz) sci-fi akční RPG netrpí žádnými zásadními technickými nedokonalostmi. Vyplývá to z prvního zveřejněného testu na PCGamesN:

"Prey je jednou z nejlépe optimalizovaných PC AAA her za poslední měsíce. Nebývá běžné, abyste si mohli dovolit hrát na maximální nastavení a vše hned jelo v 90 snímcích za vteřinu i na průměrně výkonném hardwaru."

Ať prý spustili kterýkoli benchmark, na GTX 1060 hra šlapala průměrně přes 100 fps. Což pozitivně zarazí i vzhledem k tomu, že prostředí je naplněno spoustou interaktivních předmětů, se kterými se můžete vyblbnout.

Prey dle PCGamesN není nejlépe technologicky vypadajích hrou současnosti, ale vynahradí to svou uměleckou stránkou, jako byste se dívali na rozpohybované olejové malby z Dishonored. Textury na PC jsou ve vysoké kvalitě, zbraně jsou detailní a nasvícení nabízí správné odlesky v závislosti na typu povrchu.

Rané uživatelské recenze na Steamu jsou taktéž zatím velmi pozitivní. Jedinou hlášenou muškou je snad pouze absence nastavení FOV (zorné pole výhledu) v menu. Upravit si ho ovšem můžete sami editací konfiguračních souborů (návod PC Gameru, maximum 120) a restartováním hry. Do ní to oficiálně přibude až v některém patchi, protože byla na poslední chvíli objevena nějaká chyba, uvedla Bethesda.

Martin Zavřel už Prey hraje od včerejška a jeho recenzi vám přineseme ještě do konce tohoto týdne.

Tagged With

Comments