If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Prezentace prvního úkolu z Kingdom Come

O možnostech řešení situací a dopadu.

Studio Warhorse dnes v podvečer odvysílalo první úkol z interní alfy historického akčního RPG Kingdom Come: Deliverance (Alza.cz) a zde je záznam hodinového vysílání s komentářem PR manažera Tobiho a vývojáře Martina. Předtím byl ukazován jen v Německu pro novináře, takže by mělo jít o první předvedení pro širší veřejnost v angličtině - vše začíná od 15. minuty níže:

Na to, že se jedná o úplný úvod hry, takový tutoriál (bezpečná oblast pro naučení základních principů), obsahuje spoustu různých voleb a možností, takže vás do sebe rychle vtáhne. Vaším úkolem je pomoci otci s výrobou meče, takže musíte sehnat nějaké suroviny a hodit řeč s člověkem jménem Kuneš, který dluží otci peníze, které potřebujete na nákup některých věcí. Vše je zřejmé z quest-logu i zakresleno na mapě, ale ta vám nikdy neřekne, co je "správným" řešením situace (ani nad postavou nebude vykřičník, že to je ta, kterou hledáte)

Záleží pak jen na vás, jak moc na dotyčného zatlačíte, přičemž u výběru z tří předpřipravených odpovědí máte indikátor, jaká je šance na úspěch. Vliv zde dokonce má i to, jakou výzbroj máte na sobě, protože tou lidi zastaršíte, ačkoli v tomto konkrétním případě proti vám stojí silný bojovník. Pokud zvolíte první reakci a poběžíte s brekem zpět za otcem, ovlivní to vaši reputaci a ten na vás bude naštvaný kvůli nesplnění úkolu.

Když budete trvat na vrácení peněz, skončí to pěstní bitkou, kterou prý obvykle prohrajete (pak si musíte doplnit energii třeba jablky či se vyspat - v případě vítězství by vám jen řekl, že nemá peníze a že si můžete od něj doma vzít, co chcete, a prodat to). Takže co dál, jak sehnat potřebné peníze? Ukrást tajně některé věci ležící okolo domu Kuneše (ale bude těžké je prodat kvůli jejich nejasnému původu, případně přes prostředníka), najít peníze v zamčených truhlách (naučí vás je odemykat), nebo zajít za otcem a sdělit, co se stalo. Když mu slíbíte, že dotyčného přeperete, naštve se, ale když v reakci na události požádáte o peníze, dá vám je a nebude vás to stát reputaci.

Co stále představuje problém, je velmi nečitelný dobový font titulků, vedle až příliš ukecaného rozhovoru hned s prvním potkaným (že je i předvádějící raději přeskakuje), což jde proti současným trendům herního průmyslu a chtělo by to určitě vykrátit (kdo si pamatuje na podobně postiženého českého Inquisitora?). Poslechnout si tam nicméně můžete pravděpodobně finální dabing, rozdíl od starších verzí. Mimochodem, pokecem se strážnými se vám zvýší dovednost mluvení. Mirror na Twitch:

Comments