If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Při streamovaném maratónu World of Tanks zemřel

Otec tří dětí to přehnal.

V honbě za co nejvíce odběrateli a sledovači jsou lidé, kteří vysílají hry na internet přes Twitch či YouTube, schopni udělat opravdu mnohé. Přijít o manželství, sesypat se psychicky, skončit v nemocnici se závažnými zdravotními problémy či za to zaplatit cenu nejvyšší.

Brian "Poshybrid" Vigneault, americký streamer World of Tanks, se před pár dny účastnil maratónu, jehož cílem bylo vybrat peníze na charitu. Zřejmě ho to ale natolik vyčerpalo, že v důsledku toho zemřel.

Poté, co vysílal hraní po nějakých 22 hodin, si asi v půl čtvrté ráno zašel na cigaretu. Z ní se už však nevrátil. Diváci se domnívali, že usnul, coby se dalo určitě pochopit. Jeden z jeho kamarádů pak zahlédl Vigneaulta další den online, ale to už nebyl on, nýbrž přivolaný detektiv.

Police v současnosti vyšetřuje přesné důvody smrti tohoto oblíbeného streamera. Pocházel z pobřežního města Virginia Beach, bylo mu pouhých 35 let a měl tři děti. Jeho herní klan už vyjádřil smutek a inkriminovaný Twitch kanál nyní uctívá jeho památku.

Ostatní streameři proto nyní hovoří o nesmírném tlaku, kterému jsou během podobných maratonů vystaveni. Nezbývá než doufat, aby dostali rozum a nepřeháněli to, protože těch pár desítek tisíc odběratelů a z toho plynoucí "sláva" za to nestojí.

Comments