If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Příběhové sci-fi RPG od bývalých zaměstnanců BioWare a Naughty Dog

Studio konkurující Mass Effect už má název.

Dívat se, jak si BioWare pod EA po Andromeda dávají načas s pokračováním Mass Effect, nevydrželi někteří zaměstnanci BioWare a spříznění veteráni.

Už loni se raději domluvili s vydavatelem Wizards of the Coast (známým díky Dungeons and Dragons či Magic: The Gathering), že pro něj vytvoří špičkové RPG. Prý bude zasazeno v neuvěřitelném, novém sci-fi světě, založené na příběhu a určené pro vícero platforem, tedy přímou konkurenci Mass Effect.

Nyní bylo oznámeno, že tohle nové studio z Austinu v Texasu se jmenuje Archetype Entertainment. Už má i své stránky.

"Věříme, že na trhu bude vždy místo pro příběhové RPG hry s osobním vyprávěním a vlivem vašich rozhodnutí. Také věříme, že studia by měla zaměstnávat přední vývojáře a postavit je před ambiciózní projekty se silnou a jasně komunikovanou kreativní vizí," rýpli si do obřích korporací, které v tom často nemají moc jasno nebo nutí do neustálého předělávání konceptu dle módních trendů.

Studio řídí James Ohlen (designér Knights of the Old Republic, Dragon Age, Baldurs Gate, Neverwinter Nights) a Chad Robertson (ex-BioWare Austin, tvůrci Star Wars: The Old Republic a Anthem). Tým zatím tvoří další významní přeběhlíci z BioWare, jako Drew Karpyshyn (hlavní scénárista KOTOR a Mass Effect) či guru přes filmečky a animace z Naughty Dog - Tal Peleg (The Last of Us, Uncharted 4) a Ricardo Flores (Uncharted 4, Anthem).

Comments