Skip to main content

Přicházejí NVIDIA Studio notebooky s GeForce RTX 4070, 4060 a 4050

+ krátký sci-fi snímek.

Na trh přicházejí nové notebooky s GPU GeForce RTX 4070, 4060 a 4050. Aktuální modelové řady zahrnují i notebooky s certifikací NVIDIA Studio od společností ASUS, GIGABYTE a Samsung. Nové GPU pro notebooky nabídnou více výkonu a užitečných funkcí pro tvorbu i lehčími a tenčí designy zařízení. Hlavní výhody jednotlivých modelů jsou následující:

GeForce RTX 4070 umožňují tvůrcům pracovat s 6K RAW HDR video soubory a využívat extrémně rychlé dekódování. Mohou také exportovat v kodeku AV1 díky enkodéru NVENC 8. generace. Novinka nabízí 40% nárůst výkonu oproti předchozí generaci při práci s efekty akcelerovanými pomocí GPU v aplikaci DaVinci Resolve od Blackmagic Design.

GeForce RTX 4060 disponují 8 GB videopamětí a v noteboocích přinesou až o 38 % rychlejší vykreslování v programu Blender při porovnání s předchozí generací.

GeForce RTX 4050 dokáží efektivně urychlit funkce využívající AI pro zpracování fotografii, tvorbu grafického designu nebo úpravu videa. Např. v Topaz Video AI je při upscalování a odstranění prokládání nárůst výkonu až 54%.

Nové Studio notebooky se stávají ideální volbou pro tvorbu obsahu na cestách.Tvůrci si mohou vybrat GPU GeForce RTX přesně na míru jejich potřebám. Mezi první modely osazené GeForce RTX řady 40 patří Samsung Galaxy Book3, GIGABYTE Aero 16 a Aero 14, ASUS ROG FLOW Z13, MSI Stealth 17 Studio či Razer 16 a 18.

Notebooky s certifikací NVIDIA Studio posouvají hranice kreativní tvorby již několik let. Jejich možnosti, v tomto případě demonstrované na modelu s GeForce RTX 3080 Ti, společně s platformou NVIDIA Omniverse demonstruje tento týden v rámci seriálu "In the NVIDIA Studio" Shangyu Wanga, který pomocí této kombinaci stvořil snímek Nejcennější dar. Děj filmu pojednává o snaze lidstva uzavřít mír s jinou inteligentní formou života, jež má klíč k přežití.

Blížící se NVIDIA GTC letos opět nabídne streamy a přednášky k Omniverse důležité informace pro tvůrce. Konference proběhne online mezi 20. a 23. březnem. Pro registrované bude její obsah dostupný zdarma.

Read this next