If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Prince of Persia Forgotten Sands přiblížen

Návštěva paláce s novými dovednostmi.

UbiSoft konečně vydal plnohodnotnou tiskovou zprávu k Prince of Persia: Sands of Time, takže po dřívějším kratičkém oznámení a nedělním traileru teď konečně známe alespoň základní rysy hry.

Ta se bude odehrávat mezi událostmi ze Sands of Time a Warrior Within, kdy se Princ rozhodne navštívit království svého bratra v Azadu. Jenže tam dorazí právě uprostřed obléhání paláce a když už to vypadá, že dobyvatelé si připíšou úspěch a princova bratra přemohou, padne rozhodnutí: záchrana je možná jedině za použití starodávné a nebezpečné moci samotného písku.

Po jakémsi mystickém zážitku se po této události odsud Princ vydá na epické dobrodružství, ve kterém se mimo jiné bude muset naučit, jak se stát úspěšným vůdcem armády.

Vedle obrovských bitev s desítkami nepřátel a rozlehlejších exteriérů hra slibuje i nové akrobatické dovednosti pro hlavního hrdinu. Ten bude svojí silou tentokrát přímo ovládat okolní prostředí i nepřátele - a také zjistí, že bude-li si se silami přírody příliš zahrávat, ztratí schopnost vracet čas nazpět.

Prince of Persia: The Forgotten Sands vyjde v květnu 2010 pro PC, Xbox 360, PlayStation 3 a v extra verzích i pro Wii, PSP a Nintendo DS. A mimochodem, nezapomeňte si prohlédnout první tři artworky v galerii pod článkem.

Comments