If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Přínos PS4 Pro v Dreadnought, Lawbreakers a Van Helsing 2

Druhý díl seriálu.

Sony pokračuje v osvětovém seriálu o výhodách PlayStation 4 Pro (Alza.cz) oproti standardní PS4. Všechny níže uvedené informace prý pocházejí přímo od vývojářů.

Zítra vycházející Hellblade bude mít větší hustotu pixelů díky rozlišení 1440x2560, ale ne vždy: hra automaticky za pochodu mění rozlišení dle náročnosti scény od tohoto 1440p po 1080p, aby zachovala konzistentní framerate. Ti, kdo hrají na starší TV, mají těžit z větší kvality obrazu díky downsamplování. Jak známo, volitelně též půjde zapnout 60hz mód.

Arénová střílečka LawBreakers na PS4 Pro pošlape až v 3840x2160 a 60fps. Díky obsažení textur ve vyšší kvalitě má být vizuální prezentace lepší než na základní PS4, což platí i pro vyšší úroveň detailů, kvalitnější shadery, hezčí nasvícení a grafické efekty. "Půjde o jednu z nejlépe vypadajících verzí hry," trochu úsměvně říkají tvůrci z Boss Key Productions, zatímco víme, že na X1 hra není a zbývají pak už jen PC a obyčejná PS4 verze.

Vesmírná F2P střílečka Dreadnought má na výkonnějším modelu konzole omráčit explozemi a hustější koncentrací pixelů v nativním 1440x2560. Aby se její tvůrci ujistili, že žádný pixel nepřijde nazmar, hra umožní zapnout vyšší detaily pro statické a kostry 3D objektů, takže z větší dálky mají být renderovány ve vyšším rozlišení.

Poslední hrou, kterou dnes Sony v souvislosti s výhodami zmiňuje, je starší diablovka The Incredible Adventures of Van Helsing 2. Hráči na PS4 Pro si budou moci vybrat ze tří režimů: "Lepší výkon" s 60fps (dvojnásobek oproti normálu), "lepší kvalita" (pro nativní 4K rozlišení) nebo "vybalancovaný chod", kde dostanete špetku od obojího: navýšené rozlišení na 2880x1620 a zvýšený framerate o 65 procent, tzn. zhruba kolem 50fps.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments