If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Přínos terénní motorky pro CTF režim Battlefield 3: End Game

Vývojářský blog v češtině.

EA na oficiálních stránkách Battlefield 3 zveřejnili nový blogový příspěvek, z nějž se dozvíte, proč byste měli v tomto rychlém boji o vlajku hojně využívat nový terénní motocykl, který do hry přidá poslední rozšíření End Game v březnu:

Pro zkušené hráče stříleček není režim Capture the Flag ničím novým. Dva týmy se snaží ukrást vlajku nepřítele, aby získaly body k dosažení vítězství. Nyní vás seznámíme s tímto atraktivním režimem v rámci rozšíření End Game, kde doplní již tak širokou nabídku herních variant. Nová terénní motorka, kterou rovněž chystáme do rozšíření End Game, je bezpochyby hvězdou tohoto herního režimu. Jde o ideální únikový dopravní prostředek, pokud jste zajali nepřátelskou vlajku a chcete se rychle dostat zpět na svou základnu. Jelikož je motorka navíc dvoumístná, váš spoluhráč se může soustředit na odrážení pronásledovatelů.

Náplň režimu Capture the Flag může být zdánlivě jednoduchá: dostaňte se ze své základny do nepřátelské, seberte tam vlajku a vraťte se zpět. Pokud se vám to podaří, získáte bod. Jediným problémem je, že nepřítel se snaží přesně o to samé, a pakliže vaše vlastní vlajka nebude na svém místě ve chvíli, kdy dorazíte zpět na základnu, žádný bod nezískáte. To pro oba týmy znamená, že chtějí-li mít vůbec šanci skórovat, musí najít ten správný mix mezi obranou a rychlým a bleskovým útokem.

Samotná krádež vlajky probíhá okamžitě. Jakmile přes ni přejedete, je vaše, a můžete si to zamířit zpět na svou základnu. Získání vaší vlastní vlajky, kterou nepřítel upustil, však tak jednoduché není. Podobá se to spíše obsazení základny v režimu Conquest. Jakmile se dostanete dostatečně blízko k vlajce, začne se odpočítávat čas. Ten je navíc přímo úměrný počtu spojeneckých vojáků, kteří se poblíž vlajky nacházejí. Jakmile vlajku získáte zpět, okamžitě se objeví na vaší základně.

Ukradená nepřátelská vlajka je připevněna na záda vašeho vojáka nebo na dopravní prostředek, v kterém se zrovna nacházíte. Přestože my sami rychlou a hbitou terénní motorku zbožňujeme, bude záležet čistě na vás, abyste zvážili její rychlost oproti nízké ochraně před nepřátelskou palbou. Pokud byste chtěli na cestě domů dát přednost raději něčemu pomalejšímu, ale za to odolnějšímu, doporučujeme vám džíp nebo tank. Ať už si však zvolíte cokoliv, zcela jistě si budete neustále podvědomě vyhodnocovat, zda je pro vás v daný okamžik tou nejvyšší prioritou rychlost nebo ochrana.

Rada na závěr: Režim Capture the Flag je velmi dynamický, přičemž hlavně na dvou místech na mapě se toho vždy děje hodně - na vaší základně a na základně nepřítele. Proto není například žádný důvod, abyste se vraceli na svou základnu, pokud tam už vaše vlajka není. Buď se ji snažte získat zpět, nebo se vydejte ukrást tu soupeřovu. Jedině takto musíte přemýšlet, chcete-li být v režimu Capture the Flag úspěšní. Připomeneme-li fakt, že obě vlajky už z principu hry nezůstávají dlouho na jednom místě, máme tu přestřelky, které mohou náhle vypuknout kdekoliv na mapě.

Comments