If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Příručka k Dragon Age 2

Hodnotný dárek k originálce na fotkách.

V předstihu se nám dostala do rukou oficiální příručka, kterou za pár dnů dostanou všichni kupující k originálce Dragon Age 2 určené pro domácí trh (při dovozu ze zahraničí na ní samozřejmě zapomeňte). Od české pobočky Electronic Arts jde vedle např. 1600 BioWare bodů o další dárek zdarma, který má kompenzovat absenci lokalizace. Její obdržení je garantováno pro předobjednávající, zatímco pro ostatní záleží na tom, kolik kusů zbyde na skladě obchodům.

Příručka má 100 stran, polovinu co ta dodávaná k prvnímu dílu Dragon Age. Oproti ní je také trochu menšího formátu (jako velikost displeje iPadu), svým bohatým obsahem přesto bude hráčům velmi užitečná.

Autoři, resp. překladatelé, jejichž jména kupodivu nejsou v knize nikde uvedena, odvedli práci pro EA na jedničku, což u nás nebývá zvykem ani u tenkých manuálů. Z textů je patrné, že se vyznají v reáliích i herních principech RPG. Pro většinu názvů záměrně používají anglické výrazy, což se hráčům jedničky snaží vynahradit slovníčkem pojmů. V základní orientaci ve světě Dragon Age se zase stručný hodí popis jeho časového vývoje, příběhu, ras, frakcí a lokalit.

Čtyřicet stran věnuje příručka výběru postavy, rozdílům v jejich vlastnostech, specializaci a výbavě, u čehož se vyskytuje spousta tabulek. Nejvíce prostoru pak zabírá podrobný návod s řešením všech hlavních příběhových úkolů ve třech kapitolách plné verze Dragon Age 2 (ta čtvrtá už je kraťounká a zřejmě proto tu ani není). Tento návod krok po kroku, který vysvětluje i okolnosti zadávaných úkolů a jejich plnění, částečně supluje chybějící překlad hry a dovedu si představit, že by se podle něj snad dalo jakž takž hrát i bez znalosti angličtiny.

Objasňující pasáže jen pro doplnění jsou pro přehlednost psány kurzívou a skoro na každé stránce jsou ilustrační obrázky. Popis některých questů komplikuje fakt, že se průběžně táhnou celými kapitolami nebo že se větví podle vašeho rozhodnutí, například po vyhlášení zákonu o vyvraždění všech mágů v Kirkwallu. Mapy jeho jednotlivých čtvrtí se nachází v úplném závěru příručky, která tvoří velkou přidanou hodnotu a nelze než ji než doporučit. Samostatně je neprodejná, dá se sehnat pouze s originálkou Dragon Age 2, například z Xzone.

Dragon Age 2 pro PC, PS3 a X360 vyjde v pátek 11. března, jeho recenzi publikujeme v úterý večer a zatím máme dojmy z rozehrání.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments