If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Příští díl Metro bude těžit z války na Ukrajině, protože tvůrci zažívají apokalypsu téměř denně

+ vypuštěno Metro Exodus SDK pro modifikace.

Jakkoli jsou hrůzy a utrpení válečného konfliktu strašné, přinesou hráčům v budoucnu i určitá pozitiva. To když budou hrát pokračování herní série Metro od ukrajinského studia 4A Games.

"Vždy jsme vás chtěli zabavit a vtáhnout do postapokalyptického světa, ale válka na Ukrajině nás přiměla zamyslet se, o čem by měl být příběh příštího dílu Metro. Veškeré témata této série - konflikt, moc, politika, tyranie a represe - se totiž staly naším každodenním chlebem. Takže vše zahrneme do naší další hry," vysvětlili autoři, přestože upozornili, že série v minullosti nesla silné politické a protiválečné poselství.

Odvolali se na to, kterak část zaměstnanců v Kyjevě mívá některé dny normální s poradami a kafíčkem, zatímco jiné řídí zvuk sirén protiletecké obrany a děsivé události. Některé dny proto nelze na vývoji pracovat a musí se schovat v krytu. Prý se pokouší žít pokud možno normálně, ale komplikují to odstávky elektřiny, zásobování vodou, nucené stěhování rodin, povolávání přátel na frontu či dobrovolničení.

"Náš nový normál rozhodně není normální a něco takového bysme si nikdy nedokázali představit. Je to život během válečných časů a neodvratně to ovlivňuje i hry, které tvoříme," píše se v blogu tvůrců.

Také tam zveřejnili oficiální SDK pro Metro Exodus, jejich minulou hru, která tím pádem bude moci dostávat lepší modifikace od fanouškovské komunity.

Jeho součástí jsou zdarma dostupné nástroje pro editor scén, modelů, pro navigaci umělé inteligence levely, úpravu částic, terénu, dokonce i počasí, nebo také kamery či vizuálního skriptu pro jednoduchý přenos nápadů do hry, aniž byste museli znát programovací jazyk.

Možná je nějaký šikovný nadšenec předběhne a vytvoří autentickou rusko-ukrajinskou válečnou modifikaci do Exodus dříve, než budou 4A Games hotovi s příštím projektem...?

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Metro Exodus

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments