If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Příští díly Far Cry, Assassins Creed a Ghost Recon jsou prý nejméně dva roky daleko

+ vyjádření UbiSoftu ke spekulacím a neoficiální infografika.

Negativní zpráva pro hardcore hráče, kteří milují dlouholeté série akcí od UbiSoftu. Ale není zase tolik překvapivá, vzhledem ke snaze o uchopení Far Cry 7 coby živou službu a to samé v bleděmodrém se týká Assassins Creed Infinity.

Tři zdroje blízké UbiSoftu pověděly Kotaku, že na pokračování toho nejlákavějšího od něj si budeme muset počkat mnohem déle, než se myslelo.

Příští velké díly Assassins Creed, Far Cry a Ghost Recon mají být vzdáleněji, než se dosud plánovalo, a určitě tak nevyjdou v příštích 18 až 24 měsících.

Jinými slovy, něco by se k nim mohlo objevit nejdříve až v roce 2024, nepočítáme-li spekulovanou odbočku Assassins Creed Rift (původně zamýšlenou jako další DLC pro Valhalla).

Důvodem mají být odchody seniorních zaměstnanců, skluzy ve vývoji velkých projektů, kontroverze okolo sexuálních skandálů na pracovišti a také fakt, že už nezbyl nikdo v rodině Guillemotů, kdo by firmu převzal, po odchodu syna šéfa Charlieho.

Celý report Kotaku je hlavně o tom, že soukromí investoři se mají vážně zajímat o převzetí UbiSoftu, v důsledku čehož krátkodobě vyletěla cena jeho akcií o 11 procent. Podobným pokusům o převzetí však současné vedení čelilo už mockrát a vždy se mu to podařilo vyřešit.

A jaká je oficiální reakce od francouzského vydavatele?

"Máme bezkonkurenční kreativní a výrobní schopnosti, s více než 20 tisíci talentovanými lidmi v globálních studiích. Díky jim a naší dlouhodobé strategii, kdy se nebojíme přijímat rizika, dokázali jsme vybudovat jedny z nejsilnějších herních značek v branži, i máme další nadějné projekty na obzoru. Máme také velmi diverzifikované portfolio, špičkové služby a technologie, i stále rostoucí komunitu zapálených hráčů. Toto vše znamená, že jsme v ideální pozici, abychom vytěžili co nejvíce z růstu herního průmyslu a aktuálně naskytlých příležitostí na různých platformách".

Zde je ještě neoficiální infografika o většině dosud známých připravovaných projektech UbiSoftu:

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments