If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Příští Red Faction v podzemí

Vrátí se ke kořenům prvních dvou dílů.

Viceprezidentu THQ to na vývojářské konferenci GDC v San Franciscu nedalo a když se všichni okolo chlubili svými plány, on při interview pro Joystiq upustil pár střípků o dalším směřování hornické série Red Faction. Je to nečekaně brzy, když ještě neohlášená hra vyjde až v březnu 2011.

Výrobce kvůli nižším než předpokládaným prodejům Guerrilly (navzdory průměrnému skóre 85%) dokonce chvíli uvažoval o pohřbení značky a věnování se něčemu jinému. Pak si to ale rozmysel a rozhodl se v příštím dílu vrátit ke kořenům prvních dvou dílů Red Faction.

Chystaná, zatím nepojmenovaná hra (Guerrilla 2 to však určitě nebude) se proto má odehrávat v úplně novém prostředí. Z osmdesáti procent půjde o podzemní lokace, tunely nebo interiéry. Už žádné bezmyšlenkovité pobíhání po rozlehlém povrchu Marsu, tam nakouknete maximálně tak za odměnu.

"Čtvrtý díl Red Faction zůstane open-world third-person akcí, ale bude mnohem více strukturovaný a příběhový," prozradil Danny Bilson z THQ. Důraz na zničitelné prostředí zůstane, jen se vše bude točit o městech blízko u sebe v novém podzemním světě.

Z těchto všech vyjádření nám připadá, jako by se THQ zalíbilo Metro 2033 natolik, že s novým Red Faction chtějí jít podobným směrem.

Comments