If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Příští Xbox a Playstation budou 10x silnější

Jak dlouho podle Johna Carmacka vydrží?

Příští generace konzolí Xbox a PlayStation budou zhruba desetkrát silnější než stávající Xbox 360 a PlayStation 3. Eurogameru to v rozhovoru řekl programátor John Carmack, podle něhož nové konzole od Microsoftu a Sony dorazí "během několika let".

"Tyhle konzole budou zase desetkrát silnější než PS3 a Xbox 360 a budu opravdu překvapený, jestli nebude trvat dalších deset let, než vývojáři vyčerpají veškerý jejich výpočetní potenciál," řekl Carmack.

Pro vývojáře to prý znamená, že budou muset do svých titulů investovat mnohem víc úsilí a udělat je tak hezké, aby zákazníky přesvědčili o koupi nového hardwaru.

Poslední zprávy hovoří o tom, že Microsoft se chystá odhalit příští Xbox na E3 2012 a pustit ho na trh o rok později. Že firma nabírá vývojáře na tvorbu nového Xboxu již v březnu naznačily inzeráty, podle nichž je systém v tak rané fázi vývoje, že zatím nemá ani stálou grafickou kartu.

Má se za to, že pro nový Xbox s podporou DX11 už Crytek vyvíjí Timesplitters 4.

Sony naopak dělá vše pro to, aby naplnilo svůj odhadovaný desetiletý cyklus pro konzoli PlayStation 3. Šéf firmy Andrew House řekl Eurogameru minulý týden na E3, že firma po hardwarové stránce nevěnuje svůj čas ničemu kromě PS3 a PlayStation Vita.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Levis

Contributor

Comments