Skip to main content

Příští Xbox s Kinect 2 a Blu-Ray, ale bez bazarovek?

Ještě další vlna divokých spekulací.

V návaznosti na dopolední spekulace IGN o grafickém čipu přišlo Kotaku s dalšími, místy trochu divokými drby o nové generaci Xboxu. Jeho zdrojem tradičně je "nejmenovaný pracovník herního průmyslu".

Zaprvé: mechanika konzole prý bude změněna ze současného DVD na Blu-Ray. Nebylo by to nic divného, když dosavadních 9 GB mnohým vývojářům nestačí (viz RAGE) a formát Blu-Ray může nést 25 nebo 50 GB dat.

Zadruhé: příští Xbox má přijít rovnou s novou verzí Kinectu. Tento, říkejme mu Kinect 2, prý v sobě bude mít zabudovaný procesor (to, co mělo být už v prvním Kinectu), který umožní efektivnější snímání pohybů hráče.

Zatřetí: Microsoft by prý rád vytvořil menší ovladač (gamepad) oproti tomu stávajícímu.

Začtvrté: v novém Xboxu má být údajně zabudována nějaká forma ochrany proti použití bazarových her. Kotaku netuší, jak přesně toto má být implementováno, ale nabízí se například prolinkování kopie hry s uživatelským účtem na Xbox Live. Pokud by k němu nedošlo, hra by se dala hrát jen v singleplayeru, což by potěšilo výrobce her, ale naštvalo obchody s hrami i koncové uživatele, kteří si mezi sebou hry půjčují.

Read this next