If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Příští hra Mass Effect se svěžími nápady

Začíná její vývoj, ale s ní to neskončí.

Casey Hudson, výkonný producent série Mass Effect z BioWare musí dělit svou pozornost o dva ambiciozní nové projekty. Na víkendovém setkání s fanoušky na veletrhu PAX East opětovně přiblížil, co se mu teď v této souvislosti honí hlavou a co od něj asi tak máme čekat.

Jednak to je nová hra Mass Effect, jejíž vývoj právě začíná v montrealské pobočce studia. Že v ní už nebude Shepard a že to nebude čtyřka, to se vědělo. Cílem tvůrce je uspokojit hráče série tím, že se vrátí do známého světa s prvky, který tak znají a milují. Zároveň se ale snaží o čerstvé nápady a rozjezd něčeho svěžího, co bude novou cestou pro prozkoumování univerza Mass Effectu.

Hudson však na čtvrtou hru ze série nebude osobně dohlížet každý den, protože fyzicky sedí v pobočce BioWare v Edmontonu vedle vývojářů ME3. Tam, jak známo, společně s dalšími tvůrci originálního Mass Effectu vymýšlejí úplně nový fiktivní svět pro jinou hru: "Soustředíme se na vystavění něčeho nového stejně, jako jsme to udělali při vymýšlení prvního Mass Effectu."

Jinými slovy, důležitější je teď pro výrobce i producenta to správné uchopení nové značky, než pokračování v tom již rozjetém, o čemž vypovídá i zaúkolování studií. Tvůrci ságy ME kutí něco nového, zatímco v Montrealu pokračují dál s již existujícím světem.

Mimochodem: 1) se zfilmováním série ve spolupráci s Legendary Pictures se nadále počítá a prý bude něčím speciální. 2) infografika o rozhodnutích hráčů ME3.

Dnešní ohlédnutí za celou sérií

Comments