Skip to main content

Průměrný britský hráč utratí za hry deset tisíc korun ročně

Průzkum prokázal, že na mobilní hraní nejvíce doplácí Nintendo.

Přední britský online-shop ShopTo.net, který dříve spolupracoval i s Eurogamerem, minulý týden provedl emailový průzkum mezi svými zákazníky a podařilo se mu získat přes devět tisíc odpovědí, což už je slušný vzorek, byť stále v něm existuje malá statistická chyba.

Podle něj utratí britský hráč za hry ročně průměrně 334 liber, což je kolem deseti tisíc českých korun. Třetina z respondentů přiznala, že poslední dobou tráví více času hraním na mobilu nebo tabletu než na stolních konzolích a že si pro iOS nebo Android průměrně koupí šestnáct her ročně.

"Z výzkumu výplývá, že na nástup chytrých mobilů doplácí nižším odbytem svých her Nintendo," komentoval to šéf obchodu. Přestože 65 procent respondentů vlastní Wii, pouze čtyři procenta z nich si v uplynulém roce koupilo nějakou wiičkovou hru.

Hráči v Británii prý nyní vlastní mnohem více herních mašinek než v minulosti a vzhledem k přetlaku nově vydávaných her týden co týden, i kvůli absenci nového hardware od Microsoftu a Sony, čím dál více lidí přesedlává na mobilní či tbletové hraní. Ale podle ShopToNet se to změní poté, co na trh přijde Wii U - více na Developu.

Read this next