If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

3D efekty v Avataru jen s HDMI

Bez tohoto způsobu připojení máte smůlu.

Stejně jako má být film Avatar revolucí ve filmu, hra z něj vycházející s názvem Avatar: The Game by měla mít také jednu revoluční schopnost. Zobrazovat speciální 3D efekty na televizorech, které jsou na tuto technologii připraveny. Má to ale jeden nepatrný háček. Musíte mít konzoli připojenou přes HDMI kabel.

Což znamená, že pokud jste si například Xbox 360 pořídili krátce poté, co vyšel, nemáte konzoli připojenou přes HDMI. První verze této konzole totiž tento moderní výstup vůbec neměly. V tom případě si prostě speciální 3D efekty v Avatar: The Game neužijete.

Luc Duchaine, manažer hry, prozradil, že efekty budou viditelné pouze, pokud vám hra poběží v HDTV rozlišení 1080p. A jediný způsob, jak takové rozlišení dostanete z Xboxu, je přes HDMI kabel.

Samozřejmě, hra bude dobře fungovat i v klasickém 2D, verze pro konzoli Wii bude pouze ve 2D. 3D efekt jiným způsobem by šel vytvořit jedině přes takové ty klasické brýle, kde máte jedno sklíčko červené a druhé modré. Takový 3D efekt ale nestojí za moc. "Nemělo by to takovou kvalitu, jakou je třeba splnit, pokud něco spojujete se jménem James Cameron," říká k tomu Duchaine.

UPDATE - Pro zobrazení 3D efektů na televizi potřebujete přístroj s obnovovací frekvencí 120Hz, což už dnešní moderní televizory umí. K dostání je u nás několik modelů, dle recenzí je hodně vychvalované například Sony KDL-46XBR4. 3D brýle budou dodávány spolu se hrou.

Comments