If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Proč asi UbiSoft neoznámil Splinter Cell na E3?

Možné důvody.

Ať už šlo o Just Cause 4, RAGE 2 či Gears of War 5, květnový únik z Walmartu se nepletl. Z jeho seznamu však zůstala jediná hra, která na E3 ohlášena nebyla: Splinter Cell (Alza.cz).

Známý YouTuber Nick930 se zamyslel nad možnými důvody, proč tomu tak bylo. Jde jen o zasvěcený pohled zvenčí, nikoli něco interního, co by se dozvěděl.

Domnívá se, že když byla E3 2018 plná jiných velkých her, rozhodl se schovat pokračování Sama Fishera na později. Možná i kvůli tomu, že žánr stealthu sám o sobě už tolik nefrčí, jako kdysi, spíš bývá jen součástí integrovanou do jiných žánru (RPG/akce).

Jiným nabízejícím se vysvětlením je, že francouzský vydavatel má momentálně tak vysoké tržby z jiných titulů, že Splinter Cell jednoduše nepotřebuje a nepovažuje ho za prioritu.

Přesto si YouTuber myslí, že se pokračování této série bude konat a že by mohlo vznikat ve studiích v Torontu a Montrealu. Přeci by si UbiSoft nepozval herce a dabéra Michaela Ironside jen kvůli namluvení pár řádků dialogu pro Ghost Recon Wildlands DLC a trailer, že? Když už ho znovu angažoval, nejspíš musí jít o nějakou větší spolupráci.

Oficiálně nadále platí (pár týdnů staré) vyjádření šéfa Yvese Guillemota, že se Splinter Cell nadále počítají, jen ještě nenadešel ten pravý čas pro jeho návrat.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments