If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Proč bude PC verze Assassins Creed 4 opět opožděná?

UbiSoft se pustil do svéhlavého vysvětlování.

Že si PCčkáři budou muset počkat na hru o něco déle, to se ví už od června, navzdory tomu, že Playman stále na své produktové stránce uvádí již dávno neplatný 1. listopad 2013.

Kdy přesně PC verze Assassins Creed 4 vyjde, zatím navenek nikdo neví, a nenapověděl ani včerejší release-list domácího distributora s pár re-edicemi starších dílů. Pouze neurčitě uvádí "listopad 2013", přičemž kolonka tabulky pro datum zeje prázdnotou.

Zato komunitní manažer UbiSoft se na Twitteru pustil do svéhlavého vysvětlování naštvaným PCčkářům, proč jejich verze nevyjde společně s těmi konzolovými už koncem října.

"Myslíte si, že si s PC verzí dáváme načas jen kvůli tomu, abychom vás rozzuřili? To by bylo šílené. Jen chceme, abyste byli spokojeni. Nebo si snad myslíte, že podpora teselace nevyžaduje žádnou práci navíc? Nejsem sice programátor, ale vidím, jak na tom naši lidé makají," nechal se unést Gabe Graziani v reakci na výkřik, že v UbiSoftu s PC hráči zacházejí jako s podřadnou skupinou lidí druhé kategorie.

Podle jeho vlastních slov nechápe, proč se někteří PC hráči cítí tak strašně naštvaní jen kvůli nutnosti počkat si pár týdnů navíc, aby dostali pokročilejší hru i s podporou DirectX 11.

Když někdo z diskutujících připomněl, že tento argument nebere, když PC konverze Assassins Creed 3 či třeba Ghost Recon Future Soldier trpěly problémy i při zpoždění, a obvinil UbiSoft z toho, že jen potřebuje vyrýžovat peníze z konzolovek, nasadil komunitní manažer ostřejší tón.

"Jdeme za penězi, jsme v byznysu. Chceme prodávat hry, tečka. Jen se musíme ujistit, aby běžely na platformě, pro kterou existují. A když je PC schopno dosáhnout stejné úrovně kvality jako nextgen, musíme do této verze vložit stejné množství práce," uzavřel Gabe Graziani hádku, za kterou ho asi nadřízení zrovna nepochválí. Mluviti stříbro, mlčeti zlato.

Tech-demo nextgen verze AC4

Comments