If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Proč je Switch verze Rime dražší než ty ostatní?

+ upřesnění termínu.

Bývá nepsaným pravidlem, že digitální verze jedné multiplaformní hry nese na všech systémech jednu a tutéž cenovku. Příchod hybridního handheldu od Nintenda ovšem zavádí nepříjemnou výjimku.

Dobrodružná hra Rime, upřesněná na 26. května 2017, totiž bude ve verzi pro Switch stát o třetinu více než hra pro PC/PS4/X1. 40 britských liber namísto 30 liber.

Vydavatel Grey Box k tomu učinil prazvláštní prohlášení, ze kterého se moc konkrétního nedozvíte:

"Určujeme ceny podle toho, jaké jsou náklady na vývoj a vydání na každé specifické platformě. Obchody s krabicovkou by měly informovat zákazníky a vyjít jim vstříc, když nahodily titul do předobjednávek ještě předtím, než byla známa cena".

Jak to vysvětlit? Buď je tvorba hry pro Switch dražší než na jiné systémy, což by se i dalo pochopit vzhledem k učení se novým věcem, ale zvýšení ceny kvůli tomu nebývá zvykem.

Pravděpodobnější spíš je, že Nintendo požaduje po vydavateli vyšší procenta z ceny než ostatní, takže se to rozhodl dorovnat, aby na tom nebyl bit. Pokud by se to potvrdilo časem i u jiných her, byl by to pro Switch dost nepříjemný problém, zvlášť po nevalné podpoře Wii U od třetích stran.

Comments