If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Proč nemůže vzniknout remaster Icewind Dale 2?

Bordeláři.

Na modernizaci klasických izometrických RPG si studio Beamdog založilo solidní živnost. Jenže už pomalu nemá co remasterovat...

S Baldurs Gate a prvním Icewind Dale je už déle venku (Alza.cz), jejich Enhanced Edition jsou venku, takže na řadu by se vývojáři měli logicky vrhnout na druhý díl, avšak brání v tom jeden zásadní problém.

"Nikdo netuší, kam se poděl zdrojový kód Icewind Dale 2. Kontakovali jsme původní tvůrce i vydavatele, ovšem někam se ztratil. Bez zdrojáku, ideálně opatchovaného, jsme nahraní a projekt není realizovatelný," postěžovala si firma na svém blogu.

Prošla prý veškeré archivy, ke kterým má přístup, i prohrabala data, která byla poslaná do Wizards of the Coast z Atari, ale nikde nic. Ani zaměstnanci Obsidianu ho doma nemají, takže předělávka dvojky je kvůli tomu nyní u ledu.

Ostatně, i kdyby se zdroják přeci jen našel, nebylo by vyhráno. Beamdog se už ve 2014 nechal slyšet, že remake Icewind Dale 2 pro něj bude noční můrou. Změny oproti jedničce jsou prý tak výrazné, že by bylo potřeba přepracovat celé jádro hry, aby se daly využít vlastnosti Infinity Plus Engine.

Pozitivem zůstává, že Complete edice dvojky je nadále ke koupi z GOG a že lze za pomoci modifikací vyšperkovat do podoby, aby např. podporovala širokoúhlé monitory atd.

Comments