If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Proč na hlavním ostrově Far Cry 3 nejde hrát co-op?

Vysvětlení i chybějících vozidel v mulťáku.

Jít o kteroukoli jinou hru, asi by se hned začaly sepisovat petice. Ale u Far Cry 3 přetékajícího obsahem si toho snad nikdo ani nevšiml. Až do té doby, než o absenci vehiklů v online hraní nebo jiných nedostatcích začali mluvit sami tvůrci z UbiSoftu.

"Snažili jsme se spíš o tradičnější řežbu, tělo na tělo, se zběsilou střelbou, oživováním, výkřiky ve víru bitvy atd. Navíc je obtížné vytvořit dobré mapy, kde jízda s obrněnými vehikly dokáže uspokojit a zároveň vás hned nesejmou odstřelovači," vysvětlil hlavní designér MP ve Far Cry 3, na jehož editor mulťuku prý nezbyl čas, abyste vše vyřčené mohli zjistit sami.

Některým hráčům zase chybí kooperativní režim, který by dovoloval společně prozkoumávat celý ostrov ze singleplayeru, když co-op je přítomen jen ve formě separátní, poněkud koridorové kampaně. Jenže tato idea narazila na typický neduh hraní multiplayeru s někým cizím na veřejném serveru a to nespolupráci hráčů.

"Když jsme takový co-op zkoušeli, hráči běželi úplně opačným směrem a zemřeli čtyři kilometry daleko. Tím jeden druhému pokazili plány a začali se vzájemně nenávidět. Proto jsme se s kooperativní hrou soustředili na, řekněme, akčnější zážitek, ve kterém postupně zvyšujeme obtížnost," uvedl Magnus Jansen.

Nicméně naznačil, že šikovní autoři modifikací by si měli umět poradit s vložením dalších hráčů na ostrov pro singleplayerovou kampaň. Takový režim by Far Cry 3 určitě slušel, například pro domácí hraní s kamarádem, kde máte jistotu, že bude spolupracovat.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments