If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Proč Wii Mini nemá online funkcionalitu?

Přiznání bez vytáček, že šlo o cenu.

V současné chvíli nemusí našince nový model Wii Mini příliš vzrušovat, protože se před Vánocemi týká jen Kanaďanů. Nicméně je dost dobře možné, že časem, až v Evropě odezní mánie okolo uvedení Wii U, dorazí i sem. Jen těžko si lze představit, že by firma sáhla k tak dramatickému redesignu jen kvůli jedinému trhu na světě.

Hodí se proto znát pohnutky Nintenda, které ho vedly k úplnému odstranění online funkcí z Wii Mini. Bez vytáček pro Polygon přiznalo, že motivací byla snaha o co nejnižší cenu. Ta dělá jen 100 dolarů, tedy v přepočtu asi dva tisíce korun.

"Nevěříme, že by úplně všichni potřebovali online funkce pro hraní her. Mnoho z dosavadních 1400 Wii titulů na disku nepotřebuje připojení k internetu k tomu, abyste se dobře zabavili," vysvětlil PR šéf kanadského Nintenda Matt Ryan. Jistě to má podloženo relevantními daty, kolik majitelů Wii nemá konzoli připojenou k síti, ale o ta se bohužel nepodělil, před lety se u X360 odhadovala až polovina offline uživatelů.

S Wii Mini prý cílí hlavně na rodiny, na pozdní zájemce o konzoli nebo na ty, kteří ještě nevědí, že by je hry mohly bavit, ale duší jsou hráči. O uvedení na kanadský trh ve stejnou dobu jako novinka Wii U se nebojí, protože jde o úplně odlišné cílení.

Tagged With

Comments