If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Problematický benchmark z H.A.W.X. 2

AMD znovu válčí s nVidií.

nVidia před pár dny zveřejnila nový hardwarový benchmark (718 MB, mirror na oficiálním webu) ze simulátoru Tom Clancy's H.A.W.X. 2 pro PC. A hned je kolem toho kontroverze: zatímco nVidia totiž všem novinářům doporučuje, aby tímto benchmarkem testovali způsobilost svých sestav, AMD naopak rozesílá varovné dopisy s cílem zabránit používání tohoto programu.

"Určitě víte, že načasované vydání tohoto benchmarku má za cíl jen negativně ovlivnit recenze naší grafické karty AMD Radeon HD 6800 a proto doporučujeme, abyste tento benchmark nepoužívali," stojí v dopise od AMD. Problém je prý s implementací teselace v DirectX 11, v níž karty od AMD narozdíl od své konkurence drtivě propadnou.

"Ukázali jsme UbiSoftu program, v němž mohou teselaci testovat tak, aby z toho těžila všechna GPU, ale vývojáři si vybrali jinou verzi. Proto pracujeme na nových ovladačích, které by zlepšily výkon karet od AMD a přitom nezhoršovaly grafickou stránku hry," tvrdí AMD. Na jejich stránkách ale zatím naleznete jen poslední verzi ATI Catalystů ve verzi 10.10, vydanou ještě před uvolněním benchmarku.

Comments