If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Proč je Kinect na řadě míst vyprodaný?

Není to náhodou celé podvrh?

Neil Thompson, generální manažer Xboxu pro Anglii, vysvětlil webu GamesIndustry.biz, proč je na řadě míst vyprodaný Kinect. S nedostatkem kusů na skladech se potýká celá Evropa, včetně České republiky.

Podle informací Eurogamer.cz docházejí další zásoby do všech obchodů po malých várkách průběžně. V tom, jestli u nás někde Kinect seženete nebo ne, je v tomto konkrétním případě často rozhodující, jestli je daný obchod hodně používaný zákazníky a zda už má pryč to minimum obdržených kusů. Tzn. nejedná se o špatný odhad odběru obchodníků, ale o to, jak rychle se rozebere ta která várka.

V Microsoftu se prý rozhodovali, zda počkat s uvedením Kinectu na trh třeba na únor, kdy bude vyrobeno dostatek kusů, aby uspokojily poptávku. Ale propásly by se tím Vánoce a velké nákupy s nimi spojené. Nakonec proto zvolili variantu - vydat pohybový senzor před Vánoci a čelit nedostatkům.

Neil Thompson také tvrdě popřel nařčení, že momentální vyprodání senzoru Kinect v obchodech má být vyumělkované za účelem stimulace poptávky. Takové názory se v uplynulých dnech objevily a Microsoft se rychle ohradil:

„Rozhodně to není strategie. Chceme Kinect dostat k lidem nejrychleji, jak to jen půjde. Kdokoli, kdo pracuje na vývoji nových technologií, obzvláště když se jedná o hardware, ten ví, že tyhle věci ani nejde řídit. Když přijdete s něčím inovativním, dá se postupovat jedině postupným rozšiřováním výroby," objasnil zástupce Microsoftu. Téma uzavřel se slibem, že prý vyrobili dost a všechny řetězce budou zásobit v následujících týdnech.

Tagged With

Comments