If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Proč nebudou v EURO 2012 novinky v hratelnosti?

EA říká, že FIFA 12 už je dostatečně dobrá.

Bylo celkem překvapení, že EA nevydá obvyklé EURO 2012 jako samostatnou hru, ale spíše jako přídavek do FIFA 12. Půjde ale skutečně jen o čistý přídavek - tedy bez vylepšeného vizuálního hávu nebo hratelnosti.

DLC, které vyjde 24. dubna na všechny tři platformy, bude obsahovat nové herní módy, stadiony a události. Ale v podstatě bude vypadat na chlup stejně jako FIFA 12. Hlavní producent Sebastian Enrique řekl Eurogameru, že nic nevylepšovali, protože jsou přesvědčeni o tom, že FIFA 12 je prostě skoro dokonalý fotbal.

"Měli jsme pocit, že FIFA 12 je po hratelnostní stránce dostatečná dobrá a místo toho jsme se mohli soustředit na různé herní módy. Také úpěnlivě pracujeme na FIFA 13." Navíc když se člověk podívá do historie diskuzních fór, fanoušci byli vůči Euro 2008 a World Cup dost kritičtí. "Říkali, že je to spíše FIFA 10.5 než nová hra."

Na hratelnosti na FIFA titulech pracuje většinou velký tým vývojářů, ale na mezititul typu Euro by mohli dostat tak jednoho nebo dva lidi, takže by šlo jen o dílčí změny. "Říkal jsem si, že takové malé změny nemají cenu."

Enrique přiznal, že chtěl do DLC vylepšit obličeje hráčů, zejména pak těch nejslavnějších, kteří budou na Euro zajisté zářit, ale svému pokušení odolal. Místo toho se rozhodl peníze utrácet na jiných místech. "Musíte se rozhodnout, zda chcete peníze použít na nové obličeje nebo na vytvoření nového módu a říct si, co si hráči užijí víc?" Podle něj jsou to očividně herní módy.

Spousta lidí také není spokojená s tím, že EURO 2012 nebude obsahovat kvalifikace. Sebastian Enrique ale vysvětluje, že podle statistik samotné kvalifikace hrálo jen velice málo lidí. "Většina hráčů prostě rovnou skočila do finálových zápasů," říká.

Trailer z UEFA Euro 2012 pro FIFA 12
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments