If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Proč nejsou v Dragon Age černoši?

Bioware odpovídá na palčivou otázku.

Možná jste si při hraní Dragon Age: Origins všimli, že nikde nenarazíte na žádného člověka, který by měl tmavou pleť. Sten má stříbrnou, ale černocha nikde v původní hře nenajdete. Ne že by byli v Bioware rasisté. Mají naprosto logické vysvětlení.

David Gaider, hlavní scenárista a tvůrce světa Dragon Age, který napsal i dvě knihy odehrávající se v tomto světě (dva prequely), na oficiálních fórech absenci lidí s tmavou barvou pleti vysvětlil takto: "Lidé s tmavší pletí žijí v zemi Rivain. Nejsem si jistý, zda se do této země daleko na severu někdy podíváme."

Rivain je země v Thedasu na severu. Hlavním městem je Dairsmuid a obyvatelé Rivainu mají dobré vztahy s elfy. Například na předměstí Llomerrynu žijí v poklidu dalští elfové. V severní části země je také oblast, kde žijí quanarijci, mezi které patří již zmiňovaný Sten. Obyvatelé Rivain také nevěří ve Stvořitele, ale v Přírodní řád.

Dragon Age: Origins se odehrává celý ve Fereldenu, který je vytvořen podle středověké Anglie. Do jiných částí země Thedas se hráč nedostane.

Comments