If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Proč se UbiSoft tak soustředí na střílečky, Free2Play a Wii U?

A záměr přinést Trials i na jiné platformy.

Přednímu francouzskému vydavateli se finančně daří a jeho šéf Yves Guillemot při odpovídání investorům při včerejší výroční konferenci prozradil několik novinek.

UbiSoft se do budoucna chce soustředit na tři pilíře příjmů: z AAA stříleček/akcí se singlem i mulťákem, protože tržby z nich tvoří 35% herního trhu. Proto vkládá naděje do Ghost Recon: Future Soldier, Assassins Creed 3 a Far Cry 3, které prý bombasticky představí na E3. V Los Angeles se také vytasí s "ještě neoznámenou zásadní sérií" chystanou na začátek 2013. Že by Splinter Cell nebo jiný projekt Jade Raymond?

Příležitost vidí Yves Guillemot v Wii U, na rozdíl od EA jsou jeho významnými podporovateli. Pro jeho předvánoční start připravují pět her pro příležitostné hráče a dvě pro hardcore hráče.

Zlatým dolem by se prý mohly stát i Free2Play hry pro PC, od nichž očekává ve 2012-2015 každoroční růst až o 15%. Proto ostatně kutí Ghost Recon Online, Settlers Online, ShootMania či Silent Hunter Online.

A nejlepší zpráva od UbiSoftu na závěr: "Jsme velmi potěšeni z Trials Evolution, kterého se na Xbox 360 prodalo 500 tisíc kusů. Jeho autoři ze studia RedLynx mají potenciál i pro jiné platformy". Samozřejmě to neznamená automaticky konverzi Evolution na PS3/PC, na ty si zřejmě Microsoft jako obvykle pojistil exkluzivitu, ale teoreticky pro ně může vzniknout jiná Trials hra.

Startovní trailer z Trials Evolution

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Assassin's Creed III

Video Game

Far Cry 3

PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, PC

See 2 more

Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier

PS3, Xbox 360, PC

Trials Evolution

Xbox 360

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments