If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Prodej vlastních songů v Rock Band 2

Chystá se služba Rock Band Network.

Uživatelé hudebního titulu Rock Band 2 budou moci nabízet vlastní, v rámci hry vytvořené songy k prodeji dalším hráčům. Vývojáři z Harmonix totiž v těchto dnech uveřejnili své ambiciózní plány na rozeběhnutí online služby Rock Band Network, jako speciálního kanálu pro výše naznačené aktivity. A současně kanálu fungujícím separátně na stávajícím Rock Band online obchodu.

Nicméně uživateli vytvořené songy budou muset splňovat určitá kritéria a projdou kontrolou ještě předtím, než se objeví v nabídce k odprodeji. Přičemž podobně jako v případě Xbox Live Indie Games (dříve Xbox Live Community Games), budou autoři songů muset čtvrtletně odvádět licenční poplatky z případných prodejů. Cenu za každý song si sice budou moci stanovit sami - od 50 centů po 3 USD, leč z prodeje tady získají pouze 30%.

V srpnu mají v Harmonix vydat potřebné nástroje pro tvorbu vlastních songů a v dosud blíže neuveřejněném datu (do konce roku) dojde k otevření online shopu. Zbývá ještě zmínit, že ačkoliv má být tahle služba primárně cílena na X360 uživatele, v případě zcela výjimečných písní bude možné tyto prodat také vlastníkům konzolí PS3 a Wii.

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles