If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Prodeje Xbox One údajně dosáhly 50 milionů

Od výrobce příslušenství, ale...

Můžete se s kýmkoli vsadit, že tohle určitě nebude téma zítřejšího pořadu Inside Xbox ani velkolepé akce X019 v Londýně.

Pokud by tam Microsoft tato čísla oficiálně prezentoval, mnozí by se mu vysmáli, že to je přesně pouze polovina toho, co má na kontě konkurenční PlayStation 4. Takže pro něj je mnohem výhodnější raději tuto oblast taktně vynechat a soustředit se na jiné statistiky.

Xbox One se mělo dle nejnovějších zvěstí dosud prodat 50 milionů kusů.

Tvrdí to ve svých aktuálních fiskálních výsledcích kalifornská firma Turtle Beach, která se zabývá výrobou herních headsetů pro různé konzole.

Čili je to údaj poměrně uvěřitelný, protože pokud má někdo dělat příslušenství pro Xbox One, měl by být seznámen s tím, na jak velké publikum vlastně cílí. A poměr 1:2 vůči PS4 může být reálný, když vezeme v úvahu, že Xboxu se v USA daří, zatímco Evropa je baštou PS4 s mnohem větším rozdílem mezi platformami.

Na druhou stranu, 50 milionů Xbox One ani trochu neladí s těmi 30 miliony kusů, které loni vyzradili EA coby stav ke konci roku 2017.

Je krajně nepravděpodobné, že by se za necelé dva roky prodalo dalších 20 milionů kusů, když odbyt staré generace hardwaru konzolí poslední dobou stagnuje a hlásí meziroční propady. Ani pro to nebyly nějaké vlajkové exkluzivity, které každý musí mít, snad krom Forza Horizon 4.

Microsoft tehdy reagoval, že číslo 30 milionů bylo nepřesné, ale to správné bohužel nadále tají.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments