If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Project CARS 2 nevadí nejetí 60 fps ve 4K

Co je pro tvůrce důležité?

Tenhle přístup se nám hodně zamlouvá. Proč masivně tlačit 4K rozlišení, když většina lidí doma nemá a ještě dlouho mít nebude 4K televizi? Výkon navíc mnozí hráči raději zužitkují v jiných věcech než ve 4K.

Zářijové Project CARS 2 (Alza.cz) ani na Xbox One X nedokáží běžet v 60 fps a 4K, navzdory nedávným zvěstem, které to hlásaly. Ani silná nová konzole od MS to prostě nezvládá.

Ian Bell, šéf studia Slightly Mad, přiznal na fóru GTPlanet, že momentálně jim hra jede ve 4K pod hranicí 60 snímků za vteřinu. A tak to prý pravděpodobně zůstane i do finálky, pokud by nezhoršili grafiku, neupustili od některých funkcí a slíbených vlastností, což se jim tedy nechce.

"Pravděpodobně budeme uměle navyšovat rozlišení na 4K z něčeho rozumného o kousek pod tím. Jinak bychom neradi měli zámek na 60 fps, protože by to znamenalo, že upřednostňujeme technikálie nad zajímavým závodním zážitkem. Ani se nemůžeme měřit s first-party studii," naráží tvůrce na Forza 7, která v MS vzniká za úplně jiných podmínek a s dřívějším přístupem ke konzoli.

Podle Bella raději obětují pár snímků a nedosáhnou těch stabilních 60 fps, než aby hráče ochudili o něco jiného. Po většinu času hra pofrčí v těch 60 fps, ale v některých výpočetně náročnějších vypjatých situacích možná pár snímků upustí, v čemž nevidí zásadní potíž.

Comments