If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Project CARS 2 s překopanou kariérou

Víme, co vše se změní.

Ještě než vás Michal Jonáš seznámí se svými dojmy z preview-verze zářijových Project CARS 2 (Alza.cz), přispěchali Bandai Namco s oznámením, že kariérní režim ve hře dozná oproti předchůdci nemalých změn.

V překopaném singleplayeru najdete 29 typů motorsportu v pěti různých disciplínách (od motokár po Indycar). Na hráčích bude, jestli si proklestí cestu jedinou disciplínou nebo zda mezi nimi budou přeskakovat, což prý zajistí osobnější zážitek.

Tzv. Tier systém byl též předělán, aby vám dovolil vyzkoušet si roli řidíčů v mnohem větším počtu ze 180+ aut a 40 tratí během hlavní kariéry. Součástí budou moderní série, které zahrnou např. vozy GT ze skupiny 5, touring cars ze skupiny A a prototypy ze skupiny C, přičemž vše má přesně odrážet skutečné historické závody, včetně nadcházejících hvězd či veteránů.

Každá motoristická série v Project CARS 2 také umožní hráči zvolit, jestli chtějí projet kompletní nebo zkrácený kalendář. Mohou též upravit délku každého závodu, vypnout či zapnout trénink a kvalifikaci.

Vrátí se populární systém kontraktů z jedničky, ale tentokrát máte mít na výběr mnohem více voleb, kterému týmu během kariéry podepíšete smlouvu. Vyberete si auto, kterým chcete jezdit v jednotlivé sérii a pak vám budou předhozeny jen týmy, které mají k dispozici volná místa.

Jinou novinkou ve dvojce se stanou tzv. Manufacturer Drives, kam se zařadí 14 slavných automobilek - mimojiné Ferrari, Porsche, Aston Martin a další, které vás pozvou do řady výzev, abyste se mohli stát plnohodnotným továrním jezdcem. Tyto speciální události mají odrážet, čím je daný výrobce proslulý, např. u Nissanu to budou historické touring soutěže, prototypy ze skupiny C či moderní GT3.

Chybět nemohou ani speciální soutěže na pozvánku, kterou obdržíte v průběhu kariéry a dosažené úspěchy vám odemknou závody, do kterých pak půjde vstoupit z normální kariéry. Tyto volitelné (nepovinné) akce mohou být spuštěny kdykoli a lze je hrát, kdykoli chcete. Mají reprezentovat pestrost motoristických kategorií, což znamená méně obvyklé třídy aut, které obvykle v běžné kariéře tolik nepotkáte.

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles