If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Capcom a Nintendo v červených číslech

Neodvrátilo je ani Dead Rising 2.

Capcom dnes ráno oznámil, že už vyexpedoval dva miliony kusů zombie akce Dead Rising 2. Zhruba stejného čísla se dodnes prodalo prvního dílu, takže jde rozhodně o úspěch.

Navzdory tomu se firmě nedaří: dnes zveřejněné výsledky hospodaření za poslední půlrok (březen-září) totiž pro Capcom znamenají 40% propad v prodejích oproti loňskému roku.

V červených číslech se dle dnešních zpráv pohybuje také Nintendo, které v posledních šesti měsících dokonce zaznamenalo ztrátu poprvé po sedmi letech. V období mezi březnem a zářím se např. prodalo jen 6,7 milionů konzolí DS, což je velký propad proti loňským 11,7 milionům.

Sílí naopak prodej softwaru pro DS, který vzrostl z 54,8 milionů na 71,2 milionů. Mezi těmito čísly se zvlášť vyjímá fenomenální úspěch Super Mario Galaxy 2, které má na svém kontě již 5,1 milionů prodaných kopií.

Capcom už mimochodem také dokončil akvizici vývojářů Dead Rising 2, tedy kanadského studia Blue Castle, které bude od nynějška vystupovat pod jménem Capcom Game Studio Vancouver.

About the Author

Levis

Contributor

Comments