If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Propouštění u tvůrců CTF módu pro Quake

Threewave Software v potížích.

Nezávislé kanadské studio Threewave Software, které si v polovině devadesátých let udělalo jméno na Capture the Flag módu pro střílečku Quake, a pak na multiplayeru u řady současných her, propouští. Nejdříve se ovšem mělo za to, že dochází k jejich úplnému zavření, ale dle vyjádření šéfa společnosti, kterým je Dan Irish, jde o proces "restrukturalizace". Takže tu přeci jenom zůstane pár lidí.

Na vině má být skutečnost, že v roce 2006 studio nabralo nové zaměstnance za účelem další expanze. Dílem skrze vlastní "velké" značky postavené na licencovaném Source enginu, a dílem skrze hříčky prezentované na platformě Xbox Live Arcade. Z původních deseti lidí se firma rozrostla více než čtyřnásobně. Bohužel se jim poté nepovedlo prosadit se na tvrdém herním trhu a důsledkem jejich "selhání" je právě aktuální propouštění!

Z minulosti Threewave Software se určitě sluší zmínit jejich účast na multiplayerovém obsahu u projektů jako Soldier of Fortune II, Star Wars: Jedi Knight - Jedi Academy, Army of Two, či relativně nedávno vydaného Ghostbusters: The Video Game.

Tagged With

Comments