If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Protipirátská ochrana od Stardocku

Jmenuje se Goo a využije ji třeba UbiSoft.

Vývojářský a vydavatelský dům Stardock se rozhodl zapojit do trhu s protipirátskými ochranami a v současnosti dokončuje práci na svém novém systému Goo, což je akronym pro Game Object Obfuscation.

Půjde o jednoduchou, nenáročnou a uživatelsky přívětivou utilitku, které jen svěříte své jméno, emailovou adresu a sériové číslo opsané z vnitřní strany krabice. Jakmile takovou vyplněnou registrační kartu odešlete a server na straně vydavatele ji ověří, bude hra patřit vám. A pozor, nezávisle na tom, kolik času od registrace uplynulo nebo na kolika počítačích se ji rozhodnete instalovat.

Čili alespoň ze strany Stardocku žádné další hacky typu Starforce nebo potíže s opětovnou instalací ve stylu DRM snad nehrozí. A nejen od nich. "Naší ochranu už do svých budoucích her implementuje Ubisoft a Paradox," řekl Brad Wardell ze Stardocku a ještě dodal: "A budou přibývat další, dokud se jí nechytnou všichni velcí vydavatelé."

Jako první ale ochranu nejspíš nasadí právě Stardock ke svým hrám - třeba blížícímu se Elemental: War of Magic nebo dalším přídavkům do Sins of a Solar Empire.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.
Related topics
PC
About the Author

Levis

Contributor

Comments